Tarhana Üretim Videoları Tarhana Üretim Resimleri

Blog


Bebeğinizin İhtiyaç Duyduğu Besin Bebek Tarhanası


Tarhana hakkında çok şey biliriz. Çok besleyicidir, sağlıklıdır, doyurucudur, olumsuz etkisi yoktur. Fakat tabii bebekler anne sütünden dahi etkilenebilen narin bünyelerdir. Ve yetişkinlerin tükettikleri gıdaları tüketmeleri pek de doğru olmayacaktır. Bu durumda onlara yetişkinlerin tükettiği tarhana da yerdirilmez. Daha doğrusu yedirilmemelidir.


Tarhananın içerisinde aslında bebeğin sağlığına olumsuz etki edecek hiçbir şey yoktur. Ancak, bazı baharatlar bebeğin vücudunun henüz alışkın olmadığı unsurlardır, dolayısıyla tarhana içeriğinde olmamaları daha doğrudur. Örneğin bebeğe hiçbir koşul altında acı yedirilmez. Bu nedenle Bebek Tarhanası özel olarak üretilir.


Tombul Organik Gıda ürünleri, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini alırken, sindiremeyeceği veya olumsuzlukla karşılaşabileceği hiçbir katkısı olmayan ürünler üretmektedir. Doğal yollarla elde edilen bileşenlerin, tine aynı yollarla işlenip, kurutulduğu, katkı maddesi eklenmeden paketlenip nakliye edildiği Bebek Tarhanası ürünlerimiz bebeğinizin beslenmesini desteklerken, sağlıklı bir gelişim için ciddi anlamda faydalı olmaktadır.


Bebek Tarhanası bir çorbadan çok bir mama gibi düşünülebilir. Bebeğinizin ihtiyacı olan hemen her besin öğesini içerirken, ihtiyaç duyacağı enerji ihtiyacını da karşılar ve onu yeterince doyurur. Bebeğinize gelişme döneminde yedirebileceğiniz en faydalı besinlerin başında geldiğine şüphe yoktur.


Bebeğiniz için anne sütüne ek olarak harici besin vermeye başladığınızda ona öncelikle yoğurt yedirmeniz önerilir. Yoğurt bilinen en kuvvetli kalsiyum kaynaklarından birisi olmanın yanında, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde ciddi oranda yapıcı etkileri olan değerli bir besin maddesidir. Bebeğinizin gelişiminde yoğurt kadar olumlu etkisi olan başka bir besin gösterilemezken, anne sütü yoğurdun tek rakibidir.


Ayrıca domates de, bebeğinize gelişim çağında belli oranlarda yedirebileceğiniz güçlü bir vitamin ve mineral kaynağıdır.


Tarhana'nın bu iki unsurun eseri olduğunu dikkate alacak olursak, elimizde mucizevî bir ek besin olduğunu fark ederiz. Tabii yetişkinlerin tükettiği tarhana, bebeğinize gaz yapabilir, ayrıca bazı baharatlardan ötürü bebeğinizin vücudu olumsuz reaksiyonlar verebilir, bu nedenle özel üretilmiş Bebek Tarhanası tercih etmeniz gerekir.


Tombul Doğal Organik Ürünler sizlere en kaliteli ve en sağlıklı besinleri, organik yöntemlerle üretip, katkısız biçimde sunmaktadır Bebek maması olarak kullanabileceğiniz organik bebek tarhanası da, dikkatle tedarik edilen hammaddeler ve hassas üretim teknikleri ile üretilmekte ve bebeğinizin sağlıklı gelişimi için her türlü işlemden geçirilmektedir.


Bebeklerin 6 aya kadar sadece anne sütü ile beslenmesi hekimler ve beslenme uzmanlarınca tavsiye edilmektedir. Ancak, elbette bazı durumlarda ek besin gerekli hale gelmektedir. Anne sütünün yetersiz olması veya anne sütünün kesilmesi durumlarında bebek bir ek besinle beslenmelidir ve ne yazık ki alternatifler pek de organik değildir. (bir kısmı)


Çok az takviye besin Bebek Tarhanası kadar doğal niteliğe sahip olmakla birlikte, ancak tarhana kadar besleyicidir. Satılmakta olan bazı takviye gıdaların içinde ise asla olmaması gereken, koruyu ve kıvam artıcı maddeler yer almaktadır. Bu durumda seçeneği olmadığını düşünen anne babalar mecburen bu besinleri çocuklarına yedirmektedir.


Oysa seçenek vardır, bin yıllardır kültürümüzün parçası olan tarhana, Bebek Tarhanası formu ile hizmetinizde. Bebeğinizi bu sağlıklı ve besleyici gıdadan mahrum bırakmayın. Olabilecek en üstün standartlarda, doğal özellikleri korunarak, organik üretim teknikleri ile ürettiğimiz Bebek Tarhanası bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarının çok büyük bir kısmını tek başına karşılayabilecek niteliktedir. Üstelik Tombul Bebek Tarhanası ürünlerine ulaşmak çok kolay. Hemen http://www.tombuldogal.com/ adresine girip, ürünler linkinden bebek tarhanası ürünlerini seçebilir, dilediğiniz miktarda ve ambalaj türünde organik bebek tarhanası sipariş ederek, kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.Blog - Son Makaleler » Tüm Blok Makaleleri