Tarhana Üretim Videoları Tarhana Üretim Resimleri

Blog


Mutfakların Vazgeçilmezi Tarhana


Türk mutfaklarının vazgeçilmez ürünlerinin başında hiç şüphesiz ki tarhana gelmekte. Genel olarak kış aylarında insanların akıllarına gelen ilk çorba türü olması ile bilinen tarhana, besleyici olması ile de sofraların vazgeçilmezleri arasına adını yazdırır. Günün her öğününde tüketilen bu çorbayı geçmiş dönemlerde kadınlar yaz aylarının sonlarına doğru evlerinde yaparlar ve kış ayları bitene kadar da bu çorbayı tüketirler. Ağırlıklı olarak Ege ve İç Anadolu Bölgesi’nde tüketildiği düşünülse de şimdilerde ülkeniz dört bir yanında tüketilmekte. Doğal tarhananın hamurunun öncelikli olarak dikkatli bir şekilde hazırlaması gerekmektedir. Hamurun içerisinde yer alacak olan malzemeler yöresel olarak farklılıklar gösterse de bunlarda temel amaç doğal olmasıdır.


Hamurun hazırlanmasının ardından ise bir süre boyunca üzeri kapatılarak mayalanmasının beklenmesi gerekmektedir. Genel olarak tarhananın tadını belirleyen şey, bekleme süresidir. En az 1 hafta boyunca bekletilmesi gereken tarhana çok uzun süre bekletilirse ekşi olacak, az bekletilmesi sonrasında ise tatlı bir tada sahip olacaktır. Mayalanmanın sonrasında ise tarhana temiz bir bezin üzerine parçalar şeklinde serilecektir. Sonraki aşamada ise tarhananın kurumasının beklenmesi gerekiyor. Kuruyan tarhana elle ovulduktan sonra ise toz haline getirilecektir. Bazı yörelerde ise tarhana büyük parçalar halinde kurulup saklanmaktadır. Yaş tarhanada ise hamurun kurutma işlemi yapılmadan buzdolabında bekletilmesi gerekmektedir. Ancak yaş tarhananın kullanım ömrü diğerlerine oranla çok daha kısadır.


Dolayısıyla yaş tarhananın kısa bir süre içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Şimdilerde artık tarhananın evlerde yapılma oranı son derece düştü. Bundan dolayı da kendi ya da çocukları için tarhana çorbası yapmak isteyen insanlar marketlere giderek buralarda satılan çorbaları satın almak zorunda kalıyorlar. Son dönemlerde özellikle bebekler ve çocuklar için tarhana çorbasının faydaları saymakla bitmiyor. Sindirimi kolay olan tarhana aynı zamanda iştah açıcı ve bağırsak florasını güçlendirme özelliğine sahiptir. Kendini ya da çocuklarını mikroplara karşı dirençli bir hale getirmek isteyen kişilerin düzenli olarak tarhana tüketmeleri, tükettirmeleri gerekmektedir. Başta B vitamini olmak üzere birçok vitamin ve minerali bünyesinde barındıran tarhananın içerisinde yer alan bitkiler ve yoğurt içerisinde yer alan laktik asit bakterileri, ve proteinleri aminoasitlere parçalar ve böylece tarhananın sindirimi diğer çorba ve yiyeceklere oranla kolay bir hale gelmiş olur.


Proteinlerin sindirilmesi yaşlı ve bebekler için oldukça önemlidir. Yaşlılarda sindirim enzimlerinin çalışmasının yavaşlaması, bebeklerde ise sindirim enzimlerinin henüz yeterli olmamasından dolayı bu dönemlerde tarhana tüketimi hiç olmadığı kadar önemli bir hale gelebiliyor. Dolayısıyla anne babaların ya da belirli bir yaştan sonra kişilerin diğer yiyecekler yerine düzenli olarak tarhana tüketmesi gerekmektedir. Böylece düzenli olarak tüketilecek olan tarhana ile birlikte bebeklerin gelişimleri istenilen ölçülerde başarılı bir şekilde ilerlemeye başlayacaktır. Ancak şimdilerde ne yazık ki insanlar en doğal tarhanayı nerede bulacaklarını bilemiyorlar.


Doğallığın Tek Adresi


Bunun nedeni ise çevremizde ne yazık ki satışa sunulmuş olan tarhanaların içerisinde nelerin olduğunu tam olarak bilemememiz. Böyle olunca da bebeklerinize içerisinde ne olduğunu bilmediğiniz tarhanaları yedirmek zorunda kalıyorsunuz. Birçok kişi için yapımı oldukça zor olan tarhanayı en doğal şekilde satın almak isteyen kişiler ise artık hiç olmadığı kadar şanslılar. Çünkü onların bu isteklerini yerine getirmek adına tombuldogal.com sitesi yayında. En başarılı ve kaliteli hizmeti vermek adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor ve ne zaman isterseniz en doğal tarhanayı kapınıza kadar getiriyoruz. Siz de içerisinde doğal olmayan hiçbir şeyin bulunmadığı tarhana ile lezzetli bir tarhana çorbası yaparak bunu çocuklarınıza içerebiliyorsunuz.


Piyasada satışa sunulmuş olan tarhanaların aksine sitemizdeki tarhana çeşitlerinin tamamı profesyonel bir şekilde, içerisinde herhangi bir zararlı madde bulunmadan özel olarak üretilmektedir. Bu alanda sektöründe lider olmayı hedefleyen tombuldogal.com, bunun için de çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. Yüksek müşteri memnuniyetini hedeflediğimiz için bu konuda sizlerin istemiş olduğu her şeyi en iyi şekilde yerine getirmek adına sizlerden gelen geri dönüşlere önem veriyoruz. Sitemize girdiğiniz zaman da görebileceğiniz gibi burada çok kısa bir süre içerisinde aramış olduğunuz tarhanayı bulabiliyor ve ne kadar isterseniz hiçbir sorun yaşamadan satın alma imkanına erişiyorsunuz.


Sitemizi ziyaret etmek ve tarhana satın almak için belirli gün ya da saatlerde siteyi kullanmak zorunda değilsiniz. Günün her saati sitemiz sizlere hizmet vermeye devam etmekte. Tabletiniz ya da bilgisayarınız üzerinden sitemizi ziyaret etmeniz sonrasında hangi tarhana çeşitlerini satışa sunduğumuzu öğrenebilir ve bunların içeriklerini inceledikten sonra da hangilerini satın almak istiyorsanız bunları rahatlıkla seçebiliyorsunuz. Sizler için özel olarak hazırladığımız tarhanaların her biri, sağlık koşullarına %100 uyulduğuna dair gerekli izin ve belgelere sahip olarak kapınıza kadar gelmekte. Bu sayede diğer tarhana markalarını satın alırken yaşamış olduğunuz tedirginlikleri markamızın ürünlerini satın alırken aklınızda herhangi bir soru işareti de kalmamış oluyor.


Neden Doğal Tarhana Tüketmek Gerekiyor?


Günümüzde ne yazık ki organik yani doğal olduğu söylenen ancak içeriği dikkatli bir şekilde incelendiği zaman doğal şeylerin yanında insan sağlığına zarar veren kimyasal maddelerin de sıklıkla yer aldığını görüyorlar. Bu tarz yiyecekleri tüketmek yalnızca yaşlı ve bebeklere değil aynı zamanda yetişkinlere de ciddi zararlar verecektir. Dolayısıyla başta tarhana olmak üzere tüketilecek olan her türlü besin için insanların mümkün olduğu kadar doğal seçenekler arasından tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Tarhana gibi geçmişten beri süregelen doğal lezzetten en iyi faydaları almak için de mutlaka doğal tarhanadan yapılmış olan çorbalar tüketilmelidir. İçerisinde yer alan bitkiler ve ürünlerden en iyi faydalar da böylece çorbayı tüketecek olan kişiler tarafından alınmış olacaktır.


Bebekler ya da çocuklar için tarhana seçimi yaparken mümkün olduğu kadar onlara özel içeriklere sahip olan ürünlerimiz arasından seçimlerinizi yapmalısınız. Bu dönemlerde acı tarhana çorba türlerimiz yerine tatlı ve onlar için üretilen ürünlerimizi satın almalısınız. Bebek ve çocuklar için en iyi ek gıdalardan bir tanesi olarak görüle tarhana, artık yalnızca köylerde değil Türkiye’nin dört bir yanında tüketilmeye başlandı. Uzmanların da bu konudaki olumlu görüşleri sonrasında çocuklarınız ve kendinizi için büyük faydalara sahip olan tarhanayı düzenli olarak tüketmeniz adına yapmanız gereken şeyi biliyorsunuz. Size istemiş olduğunuz tarhanaları sunan tombuldogal.com adresine giriş yapmalısınız. Doğal, organik ürünler konusunda en fazla beğenilen markalardan bir tanesi olarak tarhana çeşitlerimizi her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz.


Böylece sizler de tarhana satın almak istediğiniz zaman yalnızca tek bir tıkla arzuladığınız her türlü ürünü dilediğiniz yere getiriyoruz. Tarhanalar adresinize geldikten sonra ise en lezzetli çorbaları yapmak adına yalnızca farklı tarifleri yapmaya başlayacaksınız. Sitemiz üzerinden satın aldığınız tarhanaları sabah kahvaltısında kullanabileceğiniz gibi öğlen ve akşam menülerinde de kullanabilirsiniz. En doğal tarhanaların getirmiş olduğu faydaları almak adına sitemizi ziyaret etmenizin ardından artık başka markaların ürünlerini, içerilerinde neler olduğunu bilmeden tüketmek zorunda kalmamamın keyfini yaşayacak ve en uygun fiyatlara doğal ürünleri satın alarak kendiniz ve sevdikleriniz için ürünlerimizi kullanmaya devam edeceksiniz.Blog - Son Makaleler » Tüm Blok Makaleleri